Relaxace i protažení s Thajskou jógovou masáží

Thajská jógová masáž je velmi cennou pomůckou pro uvolnění, protažení i relaxaci. Už tohle zní velice dobře a to není vše 🙂

Poprvé jsem se s ní setkala na víkendovém semináři Tantravaya yogy Shye Sayera v jednom pražském yoga studiu. Celé jedno odpoledne jsme této masáži věnovali čas. No a co vám budu povídat, byla to láska na první pohled a já v tu chvíli věděla, že tuhle techniku jednou budu předávat dál.
Oslovila jsem po semináři kolegyňku lektorku jógy, zda by mě naučila této praktice. Sešly jsme se dvakrát a Verunka mi předala část z této masáže, abych byla schopná dělat po lekci jógy lidem dopomoc v Savasaně a také mne naučila krásnou hodinovou sestavu masáže. Praktikovala a zkoušela jsem jí zprvu na členech domácnosti. Po půl ročním tréninku jsem ji začala nabízet i svým kamarádům.

Stále mne však zajímal původ a hloubka tohoto umění. Hledala jsem a našla. Certifikovaný Kurz v ostravském Shiatsu Centru, kurz pod vedení Mistra Grigora Minasjana. Grigor je zkušený masér, tuto masáž studoval přímo v Thajsku. Učí a je poskytovatelem různých druhů masáží, ale také je učitelem čchi kungu a thai chi. Před mnoha lety si v Ostravě otevřel Centrum pro školení a prostory s cvičebními sály. Jak sám říká, toto místo je pro něj "jeho dítě". Jde to znát, protože vše předává s poctivostí a láskou.

Thajská jógová masáž je metodikou práce s tělem spojující prvky Thajské tradiční masáže a jógy. Představa energetických drah, probíhající celým tělem je základem thajského lékařského učení. Indický původ a vliv je zřetelný, neboť celá teorie stojí na filosofii jógy. V níž je životní energie (Prána) přijímána společně s vdechovaným vzduchem a snědeným jídlem. Práce na energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný tok Prány a obnovuje návrat zdraví a pocitu pohody. Thajská jógová masáž sahá více než 2500 let do historie, do doby slavného lékaře Jivaka Kumara Bhaccha, který se narodil ve městě v severovýchodní Indii a byl osobním lékařem Buddhy.
Hlavním cílem thajské jógové masáže je postupné protažení celého těla, což napomáhá protažení zkrácených svalů, nebo šlach a zlepšuje pružnost pohybového aparátu. Masáží jsme schopni ovlivnit i chronické bolesti páteře, končetin a hlavy.

ÚČINKY THAJSKÉ JÓGOVÉ MASÁŽE

🕉 zlepšuje cirkulaci krve a lymfy
🕉 odstraňuje bolest a ztuhlost kloubů
🕉 zvyšuje pohyblivost těla
🕉 posiluje nervový systém
🕉 odstraňuje energetické blokády v těle
🕉 zlepšuje vylučování toxinů z těla
🕉 podporuje duševní relaxaci
🕉 podporuje činnost vnitřních orgánů

"Život je sérií tisíců malých zázraků"

Pokud jste pohybově zdatní, tato technika vás dostane do rozsahu, o kterém sníte celý život. Pokud je vaše tělo ztuhlé, nebo po úrazu, zapracujeme na tom, abychom ho opět rozpohybovali a vy se tak cítili zase "ve své kůži" . Po masáži se cítíte příjemně uvolnění a odpočinutí. Ke každému přistupuji s jemností a laskavostí. Sestavy pro masáž vybírám dle aktuálního stavu klienta. Teď už jen stačí, odevzdat se do mých rukou. Namasté Bára 🕉

☯Velmi vhodná pro rychlejší rekonvalescenci po operacích
☯Provádí se na futonu: to je podložka, kterou vozím s sebou
☯Masáž probíhá u mne doma, nebo u vás doma, případně v břežanských, nebo říčanských prostorech masérny
dle domluvy
☯Objednávky na 725007219

envelopephone-handsetmap-markerchevron-down