Vyberte stránku

ONLINE lekce

Středa 19 -20        Hatha Yoga

 lekce vhodná pro začátečníky

pátek 7:30 – 8:30  Ranní probuzení s yogou

lekce vhodná pro pokročilé

 • rezervace – stačí poslat sms, nebo rezervaci mailem
 • odkaz pro přihlášení posílám 30min.před hodinou
 • svou lekci si prosím rezervujte včas, včas se také odhlaš
 • doporučený příspěvek je 100,- číslo účtu posílám e-mailem

Děkuji Vám za důvěru🙏

 Soukromé lekce

U Vás doma, v trvání 1,5h

Začátečníci – Probereme úplné základy, bandhy, plný jógový dech, základní pozdravy slunci, nastavení v ásánách, jak začít s meditací, a mnoho dalšího

Pokročilí – chceš svou praxi posunout o kus dál, očistné techniky, náročnější ásány, pranájáma, dech kde jsi ho ješte nezažil,  jóga z pohledu energií, nebo jak si doma zacvičit sám a nezranit se? Ozvi se mi, bude to radost provést Tě touto cestou. 

Těším se na Tebe🙏

Co je obsahem hodin

Hatha Yoga

Hatha yoga je prastarý systém učení, jež se zabývá tajemstvím vnitřní i vnější lidské přirozenosti. Pochází z předvédských časů a jejím pramenem byly znalosti šamanů, kteří viděli v slunci Bohyni a v měsíci Boha. Říká se, že spojuje dvě energie,  HA sluneční, mužskou, aktivní energii jang a THA měsíční, ženskou energii jin. Skrze Hatha jógu dosahujeme vyššího poznání.

Jedním s hlavních prvků Hatha yogy je vědomé zacházení s dechem za pomocí dechových technik (pránájáma). Skrze pránájámu získáváme způsobilost pro koncentraci (dharana).

Fyzická praxe zahrnuje především pozice (ásány), která jsou stálé (sthira), přitom příjemné (sukha). Do ásány vcházíme za pomocí dechu tak, jako bychom chtěli postavit dům. 

Praxe rozvíjí tělesné sebeuvědomění (propriocepci). Stažením smyslů (Pratjahara) činnosti jako jsou hmat, čich, chuť, sluch, nám umožňuje vnímat sebe zevnitř. V hatha yoze je na vše dostatek času, protože každou ásánu si praktikant vychutnává na několik dechových opakování.

Učí jak zastavit změny mysli (citta) a tím pocítit čistou vyšší podstatu (brahma). Praktikující (sadhaka) harmonizuje tělesnou i mentální vitalitu a usiluje o stav rozjasňující vlastní já (Samadhi).

Základ si praktikant užije v jakékoli pokročilosti. Začni Hatha yogou, ať máš na čem svou praxi postavit.

Hatha flow Yoga

Hatha flow Yoga vychází z Hatha Yogy. Propojuje pohyb s dechovou frekvencí nádechu a výdechu. Příkladem hatha flow Yogy jsou pozdravy slunci a pozdrav měsíci v různých kombinacích. Právě toto plynutí se nazývá v Yoze Vinyasa (vinjása). Cvičení plyne v rychlejším tempu, kdy pohyb přizpůsobujeme rychlosti dechu. Principy lekce jsou pak stejné. Kombinuji ásány, které zmírňují bolesti pohybového aparátu, hlavně páteře, a dále pozitivně ovlivňují činnost žláz s vnitřní sekrecí, restartují metabolický a imunitní systém, regulují nervový systém. 

Po dynamické části přichází protažení a příjemná relaxace, tu často doprovázím hrou na hudební nástroje, které navozují harmonické uvolnění. Na závěr zpívám mantry.

Určeno praktikantům již seznámeným se základy Hatha yogy.

Kurz Yogy

Nabízím soukromé hodiny, které připravuji podle úrovně pokročilosti. Někdo se zajímá o filosofii, někdo chce zlepšit kondici, upevnit zdraví, nebo zhubnout. Záleží jen na Tvém přání.
Co můžeš čekat? Naučím Tě dechové techniky, které omlazují celý organismus. Probereme se také yogovými krijemi (cvičení na pročištění částí vnějšího i vnitřního těla). Tyto techniky působí na správnou funkci vegetativního nervového systému, jež za normálních okolností nejsou podřízeny naší vůli. Praktikujeme například očistné techniky očí, které přispívají k celkovému zlepšení zraku. Naučíš se, co je to meditace a jak ji správně vykonat. Naučíš se, jak se hodit do klidu i před těžkou zkouškou.
V osobní rovině jdeme více do hloubky. Praktikujeme pro zdraví a s laskavostí.

Určeno pro nováčky i pokročilé praktikanty namotivované posunout svou cestu jógy více do hloubky.

Yoga v těhotenství a po porodu

Tento druh yogy je velmi jemný. Je zřejmé pro koho je určený, přesto ho mohou praktikovat pouze ženy, které se ve svém období cítí vitální po fyzické stránce a vše probíhá jak má. Hned na začátku bych chtěla upozornit, že každá žena by se měla předem poradit se svým ošetřujícím lékařem, zda jí ve cvičení nic nebrání. Nezáleží zda jste se yoze věnovala již před otěhotněním. Před první lekcí se domluvíme dle vašich osobních dispozic, kdy můžeme začít.

Těhotenství a porod chápu jako proces, ve kterém jsme od počátku v kontaktu s miminkem, které se v nás vyvíjí. A také jako cestu, na kterou nastoupí dva lidé a ti dále pracují na rozvoji síly lásky a komunikace. Dozvíte se jak správně vnímat sebe, jaké procesy a změny přichází, jak yogové pozice zmírňují a odstraňují nepohodlné fyzické i psychické rozdílnosti v tomto období, a také jak správně použít dech u porodu ke zmírnění fyzické bolesti.

Zaměříme se také na to, jak yoga pomáhá dostat se do kondice po porodu, jaké cviky je vhodné zařadit a kdy nejlépe začít.

Informace k soukromým lekcím a ceník

Pro koho jsou určeny:

 • pro začátečníky
 • pokročilé
 • bez omezení věku
 • s ohledem na Váš zdravotní stav
 • pro firmy se sportovními benefity pro zaměstnance

Co je obsahem hodin:

 • praxe ušitá na míru
 • filosofie yogy
 • očistné techniky
 • meditace klidové i dynamické
 • mantry
 • Thajská jógová masáž na závěr

 

Ceník:

 • 1h: 600,-Kč (90min)
 • 5h: 2800,-Kč (90min)
 • 10h: 5500,-Kč (90min)
 • plus dopravné

Online – 100,-Kč/60min

Skupina 2-5osob, firmy – dle domluvy

Yogou ke zdraví

Spojením pohybu, dechu a vnitřního prožitku, dosahujeme díky yoze tělesného i duševního zdraví a výborné kondice.

Yogu bychom mohli popsat i jako prožívání, či spojení s přírodou. Nestačí pouze přírodní zákony znát, je důležité si jich vážit a jednat tak v souladu s nimi.

Práce s energií

Yoga seznamuje s neviditelnou silou éteru, která se nachází ve stromech, bylinách, kořenech. Tato energie se nazývá Prána a yoga nás učí, jak jí načerpávat a nechat jí prostoupit do každé buňky našeho těla.

Budování tělesné pružnosti

Yogová praxe tělo celkově protáhne a posílí. Přínosem je hlavně pro páter, která je nosníkem celé funkční pohybové struktury, tak pro správnou činnost všech orgánů. Díky procítěnému pohybu upravuje pohybové vzorce, které často nevědomě opakujeme.

Regulace nervového systému

Tělo reaguje na ty nejmenší pohnutky duše a naopak, co vidíme okem, na to okamžitě reaguje tělo. Tělo se tak dostává do stavu klidu, nebo boje. S určitými mentálními cviky dosahujeme psychické pohody, např. velmi účinným spontánním smíchem.

Relaxace, Meditace

Yoga je v prapůvodu filosofickým a mentálním směrem, který demonstruje jak  vědomě ovlivnit proud myšlenek. Tomu se říká meditace. Meditovat můžeme ve stavu nehybném, a zároveň i v pohybu. Protože vše co děláme vědomě, je meditace.

Dech jako nástroj pro zdraví

Za pomocí kontroly proudu dechu, poznáte účinky různých dechových technik. Např. plný yogový dech (Udžají) vylučuje z krve nečistoty, oživuje látkovou výměnu, působí regeneračně, obzvlášť na systém žláz. Celkově zvyšuje naší odolnost a dokáže prodloužit život.

Poznání sebe sama

Tělesného zdraví dosahujeme harmonizací pocitů duševních, propojením s poznatky mysli a pocitů emocionálních. Je to cesta rozvoje citlivosti a reakcí na každodenní zvládání náročných situací. Položili jste si někdy otázku kdo jste? Yoga Vám to pomůže objevit, možná budete mile překvapeni.

Share This