Vyberte stránku

Studio lekce/hod

Moksha Studio

Dolní Břežany

Čtvrtek 18:15 – 19:15 Vinyasa jóga (dočasně zrušeno)

Rezervace: https://studiomoksha-brezany.isportsystem.cz/

Fitko Braník, Praha 4

Středa 18:30 – 19:30 Hatha jóga (probíhá stále)

https://fitkobranik.cz/FitnessTimeTable://fitnessbranik.webnode.cz/

ONLINE lekce/hod

Pondělí – Hatha yoga 

18 – 19, UK 5pm

https://meet.google.com/wga-gzfd-gjr 

Čtvrtek – Vinyasa yoga 

18:30 – 19:30, UK 5:30 – 6:30pm

https://meet.google.com/wga-gzfd-gjr

Pránájáma 
4 dechové techniky
Nahrané video ráda zašlu zdarma

 

Soukromé lekce/ 1,5H

Začátečníci

základy, pránájáma (dechové techniky), meditace a jak jí provádět, bandhy a proč jsou tak přínosné, nastavení v ásánách, pohybová kineziologie, jóga z pohledu filosofie, praxe na doma

Pokročilí

prohloubení jógové praxe, očistné techniky, náročnější ásány, adjustment, pranájáma,  jóga z pohledu energií ( čakry, energetické dráhy v těle),  jak si doma zacvičit a nezranit se. Doporučená strava ( z pohledu ajurvédy), jógová terapie, meditace

Rezervace: 725007219

Thajská jógová masáž

Thajská jógová masáž je metodikou práce s tělem spojující prvky Thajské tradiční masáže a jógy. Představa energetických drah, probíhající celým tělem je základem thajského lékařského učení. Indický původ a vliv je zřetelný, neboť celá teorie stojí na filosofii jógy. V níž je životní energie (Prána) přijímána společně s vdechovaným vzduchem a snědeným jídlem. Práce ne energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný tok Prány a obnovuje návrat zdraví a pocitu pohody. Thajská jógová masáž sahá více než 2500 let do historie, do doby slavného lékaře Jivaka Kumara Bhaccha, který se narodil ve městě v severovýchodní Indii.

Hlavním cílem thajské jógové masáže je postupné protažení celého těla, což napomáhá na zkrácené svaly, šlachy a zlepšuje pružnost pohybového aparátu. Masáží jsme schopni ovlivnit i chronické bolesti páteře, končetin a hlavy.

ÚČINKY THAJSKÉ JÓGOVÉ MASÁŽE

• zlepšuje cirkulaci krve a lymfy
• odstraňuje bolest a ztuhlost kloubů
• zvyšuje pohyblivost těla
• posiluje nervový systém
• odstraňuje energetické blokády v těle
• zlepšuje vylučování toxinů z těla
• podporuje duševní relaxaci
• podporuje činnost vnitřních orgánů

Co je obsahem hodin

Hatha Jóga

Hatha jóga je prastarý systém učení, jež se zabývá tajemstvím vnitřní i vnější lidské přirozenosti. Pochází z předvédských časů a jejím pramenem byly znalosti šamanů, kteří viděli v slunci Bohyni a v měsíci Boha. Říká se, že spojuje dvě energie,  HA sluneční, mužskou, aktivní energii jang a THA měsíční, ženskou energii jin. Skrze Hatha jógu dosahujeme vyššího poznání.

Jedním s hlavních prvků Hatha jógy je vědomé zacházení s dechem za pomocí dechových technik (pránájáma). Skrze pránájámu získáváme způsobilost pro koncentraci (dharana).

Fyzická praxe zahrnuje především pozice (ásány), která jsou stálé (sthira), přitom příjemné (sukha). Do ásány vcházíme za pomocí dechu tak, jako bychom chtěli postavit dům. 

Praxe rozvíjí tělesné sebeuvědomění (propriocepci). Stažením smyslů (Pratjahara) činnosti jako jsou hmat, čich, chuť, sluch, nám umožňuje vnímat sebe zevnitř. V hatha józe je na vše dostatek času, protože každou ásánu si praktikant vychutnává na několik dechových opakování.

Učí jak zastavit změny mysli (citta) a tím pocítit čistou vyšší podstatu (brahma). Praktikující (sadhaka) harmonizuje tělesnou i mentální vitalitu a usiluje o stav rozjasňující vlastní já (Samadhi).

Základ si praktikant užije v jakékoli pokročilosti. 

Hatha flow Jóga

Tento typ jógy propojuje pohyb s dechovou frekvencí nádechu a výdechu. Příkladem hatha flow jógy jsou pozdravy slunci a pozdrav měsíci v různých kombinacích. Právě toto plynutí se nazývá v józe Vinyasa (vinjása). Cvičení plyne v rychlejším tempu, kdy pohyb přizpůsobujeme rychlosti dechu. Principy lekce jsou pak stejné. Kombinuji ásány, které zmírňují bolesti pohybového aparátu, hlavně páteře, a dále pozitivně ovlivňují činnost žláz s vnitřní sekrecí, restartují metabolický a imunitní systém, regulují nervový systém. 

Po dynamické části přichází protažení a příjemná relaxace, tu často doprovázím hrou na hudební nástroje, které navozují harmonické uvolnění. Na závěr zpívám mantry.

Určeno praktikantům již seznámeným se základy hatha jógy, nebo lidem, kteří mají rádi dynamiku.

Soukromá praxe

Nabízím soukromé hodiny, které připravuji podle úrovně pokročilosti. Někdo se zajímá o filosofii, někdo chce zlepšit kondici, upevnit zdraví, nebo zhubnout. Záleží jen na Tvém přání.
Co můžeš čekat? Naučím Tě dechové techniky, které omlazují celý organismus. Probereme se také jógovými krijemi (cvičení na pročištění částí vnějšího i vnitřního těla). Tyto techniky působí na správnou funkci vegetativního nervového systému, jež za normálních okolností nejsou podřízeny naší vůli. Praktikujeme například očistné techniky očí, které přispívají k celkovému zlepšení zraku. Naučíš se, co je to meditace a jak ji správně vykonat.
V osobní rovině jdeme více do hloubky. Praktikujeme pro zdraví a s laskavostí.

Určeno pro nováčky i pokročilé praktikanty, kteří mají chuť posunout svou cestu sebepoznání dál. K uzdravení těla, mysli i ducha.

Jóga v těhotenství a po porodu

Tento druh jógy je velmi jemný. Je zřejmé pro koho je určený, přesto ho mohou praktikovat pouze ženy, které se ve svém období cítí vitální po fyzické stránce a vše probíhá jak má. Hned na začátku bych chtěla upozornit, že každá žena by se měla předem poradit se svým ošetřujícím lékařem, zda jí ve cvičení nic nebrání. Nezáleží zda jste se józe věnovala již před otěhotněním. Před první lekcí se domluvíme dle vašich osobních dispozic, kdy můžeme začít.

Těhotenství a porod chápu jako proces, ve kterém jsme od počátku v kontaktu s miminkem, které se v nás vyvíjí. A také jako cestu, na kterou nastoupí dva lidé a ti dále pracují na rozvoji síly lásky a komunikace. Dozvíte se jak správně vnímat sebe, jaké procesy a změny přichází, jak jógové pozice zmírňují a odstraňují nepohodlné fyzické i psychické rozdílnosti v tomto období, a také jak správně použít dech u porodu ke zmírnění fyzické bolesti.

Zaměříme se také na to, jak jóga pomáhá dostat se do kondice po porodu, jaké cviky je vhodné zařadit a kdy nejlépe začít.

Informace k soukromým lekcím a ceník

Pro koho jsou určeny:

 • pro začátečníky
 • pokročilé
 • bez omezení věku
 • s ohledem na Váš zdravotní stav
 • pro firmy se sportovními benefity pro zaměstnance
 • pro těhotné
 • pro děti

Co je obsahem hodin:

 • doporučená praxe – kompletní balíček
 • filosofie jógy
 • očistné techniky, krije
 • meditace klidové i dynamické
 • mantry
 • aromaterapie
 • masáž, jógové dopomoci pro uvolnění napětí, sportovní masáž zad

 

Ceník:

 • JÓGA (soukromě): 1000,-/ 1,5h

 • JÓGA (studio): dle ceníku studia

 • Online: 100,-Kč/hod, (4EUR)

 • Venkovní lekce: 130,-/hod

 • Meditace, pránájáma:  500,-/hod

 • THAJSKÁ JÓGOVÁ MASÁŽ s aromaterapií: 1000,-/ hod

 • při objednávce více hodin poskytuji slevu

Zdravotní přínosy jógy

Spojením pohybu, dechu a vnitřního prožitku, dosahujeme díky józe tělesného i duševního zdraví a výborné kondice.

Jógu bychom mohli popsat jako prožívání, či spojení s přírodou.

Nestačí pouze přírodní zákony znát, je důležité si jich vážit a jednat tak v souladu s nimi.

Práce s energií

Jóga seznamuje s neviditelnou silou éteru, která se nachází ve stromech, bylinách, kořenech. Tato energie se nazývá Prána a jóga nás učí, jak jí načerpávat a nechat jí prostoupit do každé buňky našeho těla.

Budování tělesné pružnosti

Jógová praxe tělo celkově protáhne a posílí. Přínosem je hlavně pro páter, která je nosníkem celé funkční pohybové struktury, tak pro správnou činnost všech orgánů. Díky procítěnému pohybu upravuje pohybové vzorce, které často nevědomě opakujeme.

Regulace nervového systému

Tělo reaguje na ty nejmenší pohnutky duše a naopak, co vidíme okem, na to okamžitě reaguje tělo. Tělo se tak dostává do stavu klidu, nebo boje. S určitými mentálními cviky dosahujeme psychické pohody, např. velmi účinným spontáním smíchem.

Meditace

Jóga je v prapůvodu filosofickým a mentálním směrem, který demonstruje jak  vědomě ovlivnit proud myšlenek. Tomu se říká meditace. Meditovat můžeme ve stavu nehybném, a zároveň i v pohybu. Protože vše co děláme vědomě, je meditace.

Dech jako nástroj pro zdraví

Za pomocí kontroly proudu dechu, poznáte účinky různých dechových technik. Např. plný jógový dech (Udžají) vylučuje z krve nečistoty, oživuje látkovou výměnu, působí regeneračně, obzvlášť na systém žláz. Celkově zvyšuje naší odolnost a dokáže prodloužit život.

Poznání sebe sama

Tělesného zdraví dosahujeme harmonizací pocitů duševních, propojením s poznatky mysli a pocitů emocionálních. Je to cesta rozvoje citlivosti a reakcí na každodenní zvládání náročných situací. Položili jste si někdy otázku kdo jste? Jóga Vám pomůže nalést odpovědi.

Share This