Vyberte stránku

 AKTUÁLNĚ:

ONLINE lekce

ONLINE: středa 19 -20        Hatha yoga Flow – začátečníci i pokročilí
ONLINE: pátek 7:30 – 8:30  Ashtanga Yoga 1.série zkrácená verze – pokročilí

ONLINE: neděle 10 – 11       Hatha yoga – začátečníci i pokročilí ( tuto neděli 24/1 lekce odpadá)

Rezervace na online lekce – pošlete sms zprávu, připište své jméno, email, datum a čas hodiny: 725 007 219
– odkaz pro přihlášení posílám 15min.před hodinou
– svou lekci si prosím rezervujte včas, alespoň den dopředu, prosím také o včasné odhlášení z účasti
– doporučený příspěvek za lekci je 100,- číslo účtu posílám e-mailem společně s odkazem

Soukromé lekce

u mě, nebo u vás doma dle domluvy

( Probereme úplné základy, bandhy, plný jógový dech, základní pozdravy slunci, nastavení v ásánách a mnohé praktické rady pro začátečníky)

Děkuji Vám za důvěru🙏

Místa setkání a co je obsahem hodin

Otevřené studiové hodiny

Hatha Yoga

Hatha yoga je prastarý systém učení, jež se zabývá tajemstvím vnitřní i vnější lidské přirozenosti. Pochází z předvédských časů a jejím pramenem byly znalosti šamanů, kteří viděli v slunci Bohyni a v měsíci Boha. Říká se, že spojuje dvě energie,  HA sluneční, mužskou, aktivní energii yang a THA měsíční, ženskou energii jin. V celém stvoření se to projevuje nespoutanou aktivitou přírody (prakrti) protkanou ženskými energiemi, jejíž základem je mužské kosmické vědomí (puruša).

Jedním s hlavních prvků Hatha yogy je vědomé zacházení s dechem za pomocí dechových technik (pránájáma). Vychází ze sanskrtského slova Svara, které znamená “zvuk, tón” a vztahuje se k ševelení dechu.

Dalším důležitým aspektem je pozice (ásána), která je pevná (sthira), přitom pohodlná (sukha). Pružnost cvičení dodává propojenost pohybu s dechem, koncentrace na záměr a následné uvolnění. 

Praxe rozvíjí tělesné sebeuvědomění (propriocepci). Pomáhá spojit pocity hmotného těla s těmi duchovními (s myšlenkami, instinkty a emocemi). V hatha yoze je na vše dostatek času, protože každou ásánu si cvičící vychutnává na několik dechových opakování.

Učí jak správně dostat mysl (čitta) pod kontrolu ( to se může dít za pomocí meditace) a pocítit tak čistou vyšší podstatu (brahma). Praktikující (sadhaka) harmonizuje tělesnou, mentální i duševní vitalitu  (Samadhi).

Tato yoga je vhodná pro všechny, začátečníky i zkušené praktikanty.

 

Fitness Braník

Zdravá záda 18:00 – 19:00

 

Fitness Údolní

Čtvrtek 19:30 – 20:30

Hatha flow Yoga

Hatha flow Yoga vychází z Hatha Yogy. Propojuje pohyb s dechovou frekvencí nádechu a výdechu. Příkladem hatha flow Yogy jsou pozdravy slunci a pozdrav měsíci v různých kombinacích. Právě toto plynutí se nazývá v Yoze Vinyasa (vinjása). Cvičení plyne v rychlejším tempu, kdy pohyb přizpůsobujeme rychlosti dechu. Principy lekce jsou pak stejné. Kombinuji ásány, které zmírňují bolesti pohybového aparátu, hlavně páteře, a dále pozitivně ovlivňují činnost žláz s vnitřní sekrecí, restartují metabolický a imunitní systém, regulují nervový systém. 

Po dynamické části přichází protažení a příjemná relaxace, tu často doprovázím hrou na hudební nástroje, které navozují harmonické uvolnění. Na závěr zpívám také očistné mantry. Když si je zamilujete, budete si je broukat celé dny.

Protože se cvičí tento druh yogy v rychlejším tempu je doporučován středně pokročilým cvičícím, případně lidem, kteří mají rádi dynamiku.

Fitko Braník

Středa 19:00 – 20:00

Fitness Údolní

Čtvrtek 19:30 – 20:30

Yoga Kurz – pokračuje ONLINE

Tento yogový kurz otevíráme již popáté, je určen pokročilejším praktikantům, avšak i začátečník si najde své tempo. Kurz můžete navštívit i jako jednotlivou hodinu, leč celek je celek.
Rozvíjíme praxi hlavně v pránájámě, jsme otevření změnám, předně co se modifikací v ásánách týče. Praktikujeme pro zdraví a s laskavostí k sobě samým.
Svou duši spojujeme s těmi ostatními, nejsou nám lhostejní, respektujeme a přijímáme se.
Těšit se můžete na závěrečnou thajskou jógovou masáž.
Proč 10+1? Nastává doba dlouhých nudlí a my vám chceme dát jednu hodinu pro možnost náhrady za nemoc. V případě, že budete fit jako rybičky 11-ctou lekci si koupíte jako klasickou hodinu.
Cena kurzu: 1100,- permanentka je přenosná na jinou osobu (samostatna lekce v běhu kurzu 130,-)
V případě zrušení hodiny ze strany studia se hodina automaticky nahrazuje následujícím pátkem.
Kontraindikace: těhotenství

V těchto hodinách se věnujeme všemu trošku důkladněji. Prodýcháváme se důsledněji začátkem hodiny. Dechové techniky omlazují celý organismus. Probíráme se také yogovými krijemi (cvičení na pročištění částí vnějšího i vnitřního těla). Tyto techniky působí na správnou funkci vegetativního nervového systému, jež za normálních okolností nejsou podřízeny naší vůli. Praktikujeme například očistné techniky očí (trátaka, Nétra-šakti vikásaka), které přispívají k celkovému zlepšení zraku.

Díky své dynamičnosti jsou tyto hodiny vhodné pro náročnější praktikanty, avšak bezpečně hodinou provedu i úplného začátečníka.

 

Fitko Braník

Pátek 7:30 – 8:30

Gravid yoga a yoga po porodu

Je zřejmé pro koho je tento druh yogy určený, přesto ho mohou praktikovat pouze ženy, které se ve svém období cítí vitální po fyzické stránce a vše probíhá jak má. Hned na začátku bych chtěla upozornit, že každá žena by se měla předem poradit se svým ošetřujícím lékařem, zda jí ve cvičení nic nebrání.

Pokud se cítíte dobře a vaše těhotenství probíhá v pořádku, je čas najít si také čas sama pro sebe a na praxi yogy 🙂

Tento druh yogy představuje jemný a citlivý typ vhodný pro nastávající maminky. Nezáleží zda jste se yoze věnovala již před otěhotněním. Tato yoga pomáhá ženě zvládnout jak fyzické, tak psychické změny, které s těhotenstvím přicházení a zároveň ji připravuje na porod.

Těhotenství a porod chápu jako proces, ve kterém jsme od počátku v kontaktu s miminkem, které se v nás vyvíjí. A také jako cestu, na kterou nastoupí dva lidé a ti dále pracují na rozvoji síly, lásky a komunikace.

Dozvíte se jak správně vnímat sebe, jaké procesy a změny přichází, jak yogové pozice zmírňují a odstraňují nepohodlné fyzické i psychické rozdílnosti v tomto období, a také jak správně použít dech u porodu ke zmírnění fyzické bolesti.

Zaměříme se také na to, jak yoga pomáhá dostat se do kondice po porodu, jaké cviky je vhodné zařadit a kdy nejlépe začít.

Individuální lekce

Maminky nastávající i stávající …

Všechny uvedené formy Yogy nabízím i individiálně

Informace k individuální lekcím

Tyto lekce nabízím, pro Vás:

 • začátečníky, pokročilé, mladé i starší ročníky
 • kdo chcete praktikovat především doma
 • kdo upřednostňujete osobní přístup a rádi se rovnou ptáte, když Vám není něco jasné
 • kdo máte přece jen radši soukromí pro pohyb
 • kterým Váš zdravotní stav neumožňuje zvládnout všechny benefity kolektivní hodiny
 • pro firmy, které nabízíte sportovní benefity pro zaměstnance a máte svůj vlastní prostor pro pohyb

Co je obsahem yogových hodin:

 • záměr, se kterým přicházíte bude i ukazatelem, na co se budeme zaměřovat u každého z vás, dle toho také zvolíme tempo hodiny a jógovou praxi
 • v případě menší skupiny, nebo firem – praxe dle domluvy
 • očistné techniky, které jsou nezbytné pro účinnou praxi
 • meditace, relaxace
 • ohleduplnost, hlavně v úrovni vašeho zdravotního stavu
 • hodina 90 minut

 

Ceník:

Individuální hodiny – 90min/1h:

 • Jednotlivec 1h: 600,-Kč
 • Jednotlivec 5h: 2500,-Kč
 • Jednotlivec 10h: 4000,-Kč

Individuálně v malé skupince 2-5osob-90min/1h:

 • 1h: 1000,-Kč
 • 5h: 3000,-Kč
 • 10h: 5000,-Kč

Online, venkovní praxe: doporučená cena 100,-Kč/60min

Pro firmy: dle domluvy

Yogou ke zdraví

Spojením pohybu, dechu a vnitřního prožitku, dosahujeme díky yoze tělesného i duševního zdraví a výborné kondice.

Yogu bychom mohli popsat i jako prožívání, či spojení s přírodou. Nestačí pouze přírodní zákony znát, je důležité si jich vážit a jednat tak v souladu s nimi.

Práce s energií

Yoga seznamuje s neviditelnou silou éteru, která se nachází ve stromech, bylinách, kořenech. Tato energie se nazývá Prána a yoga nás učí, jak jí načerpávat a nechat jí prostoupit do každé buňky našeho těla.

Budování tělesné pružnosti

Yogová praxe tělo celkově protáhne a posílí. Přínosem je hlavně pro páter, která je nosníkem celé funkční pohybové struktury, tak pro správnou činnost všech orgánů. Díky procítěnému pohybu upravuje pohybové vzorce, které často nevědomě opakujeme.

Regulace nervového systému

Tělo reaguje na ty nejmenší pohnutky duše a naopak, co vidíme okem, na to okamžitě reaguje tělo. Tělo se tak dostává do stavu klidu, nebo boje. S určitými mentálními cviky dosahujeme psychické pohody, např. velmi účinným spontánním smíchem.

Relaxace, Meditace

Yoga je v prapůvodu filosofickým a mentálním směrem, který demonstruje jak  vědomě ovlivnit proud myšlenek. Tomu se říká meditace. Meditovat můžeme ve stavu nehybném, a zároveň i v pohybu. Protože vše co děláme vědomě, je meditace.

Dech jako nástroj pro zdraví

Za pomocí kontroly proudu dechu, poznáte účinky různých dechových technik. Např. plný yogový dech (Udžají) vylučuje z krve nečistoty, oživuje látkovou výměnu, působí regeneračně, obzvlášť na systém žláz. Celkově zvyšuje naší odolnost a dokáže prodloužit život.

Poznání sebe sama

Tělesného zdraví dosahujeme harmonizací pocitů duševních, propojením s poznatky mysli a pocitů emocionálních. Je to cesta rozvoje citlivosti a reakcí na každodenní zvládání náročných situací. Položili jste si někdy otázku kdo jste? Yoga Vám to pomůže objevit, možná budete mile překvapeni.

Share This