Kundaliní jóga - recenze knihy

Barbora Holoubková
17. května 2021

Kundaliní jóga - recenze knihy

"Objevte Kundaliní jógu jako cestu k hlubšímu poznání sebe sama. Autor Satya Singh v knize přináší inspirativní průvodce, který nejen zjednodušuje komplexní koncepty jógy pro začátečníky, ale je i pro ty, kdo jsou s jógou již obeznámeni.

Začínáme od základů - pojmenování 'kundaliní' má hlubší poetický význam, než by se mohlo zdát na první pohled. Ačkoli evokuje českým čtenářům oblast tělesného ženství, a proto je spíš k smíchu, opak je důkazem polarity skryté v této jevící se vulgárnosti. Kundaliní znamená “kadeř ve vlasech milovaného”.

Autor nás vede cestou páteře, od kostrče až po vrchol, přičemž každý obratel symbolizuje emoční aspekt naší existence. Praktické cvičení jógy a jemné křivky čaker nám pomáhají propojit tělo s esencí vědomí.

Tato kniha není jen o cvičení jógy, je to průvodce pro cestu duše. Autor nám nabízí techniky pro zvládání těžkých životních situací, ale také nám ukazuje, jak objevovat a přijímat naše stíny s láskou a pochopením. Každá kapitola je podpořena autorovými osobními příběhy, které nás provázejí až do poslední stránky.

Ať jste nováček nebo zkušený praktikující, kniha vás vtáhne svou jednoduchostí a hloubkou. A nakonec, jak autor sám říká: 'Nepotřebujete duchovního učitele, vy sám jste duchovní učitel."

Kniha je k dispozici zde: Singh Satya/ Kundaliní jóga jako cesta duše


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Barbora Holoubková
12. září 2023

Zdravotní přínosy jógy

Barbora Holoubková
12. září 2023

Něco více o mě

Barbora Holoubková
24. října 2021

Relaxace i protažení s Thajskou jógovou masáží

Barbora Holoubková
5. května 2021

Meditace v běhu

Barbora Holoubková
5. února 2021

Vegetariánkou s radostí

envelopeuserphone-handsetmap-markerchevron-down